Trpišovský ide s Libercom proti Sparte, hrá sa Vršovické derby

Víkendový program 13. kola prvej ligy ponúkne šláger medzi dvoma účastníkmi Európskej ligy Libercom a Spartou. Duel je o to zaujímavejšie, že kouč Slovana Jindřich Trpišovský v priebehu jesene rokoval o angažmán v Sparte, ale Liberec ho nepustil. Liga prinesie aj Vršovické derby medzi Slaviou a Bohemians Praha 1905. Majstrovská Plzeň potom bude pred reprezentačnou prestávkou obhajovať prvé miesto v tabuľke proti Jablonci.

Keď Sparta ukončila spoluprácu s trénerom Zdeňkom Ščasným, obrátila sa práve na Trpišovského. Ten sa prestupu nebránil, ale Slovan ho nepustil.Je možné, že sa oba kluby na rokovanie vráti v zime, avšak teraz je Trpišovský súperom Sparty a bude sa snažiť s Libercom nadviazať na minuloročnú výhru 1: 0 nad Letenským celkom.

“Nebudem rozlišovať, proti komu to je, že je to práve proti Sparte. Potrebujeme už v lige zabrať a konečne vyhrať, aby sme sa trošku posunuli tabuľkou, “ povedal Trpišovský.

Zápas bude tiež súbojom dvoch aktuálne najpočetnejších marodek v lige. Na každej strane chýba desať hráčov, čo je dokopy káder jedného ligového klubu. “Nám sa to bohužiaľ všetko zosypalo, ale jednoducho v nedeľu musíme urobiť všetko pre to, aby sme to zvládli. Nejako to zase poskladáme, aj keď budeme musieť vzadu improvizovať, to je jasné.Snáď nebudem musieť hrať ja, “ dodal Trpišovský, ktorý nemá zdravého ani jedného stopéra.

Tretí z pohárových účastníkov Plzeň sa po návrate z Rumunska bude snažiť čo najlepšie pripraviť na nedeľňajší duel s Jabloncom. Tomu síce úvod sezóny nevyšiel, ale v poslednej dobe išiel predsa len výsledkovo hore a bodoval v posledných troch vonkajších zápasoch.

“Budeme sa snažiť čo najlepšie zregenerovať. V lige máme náskok, ktorý sa budeme snažiť udržať. Navyše Jablonci máme čo vracať za jarný domáci porážku, “ pripomenul stredopoliar Jan Kovařík, že Jablonec v máji vyhral v Plzni 2: 1.

V Edene sa proti sebe postavia tímy s veľmi dobrou formou.Domáce Slavia za posledných sedem zápasov stratila len dva body, Bohemians bodovali v šiestich z posledných ôsmich zápasov a naposledy zdolali silný Liberec.

“Bohemka hrá veľmi dobre, poskladali dobrý tím, Miera Koubek je skúsený tréner . Sedlo si to podobne ako u nás, takže nás čaká dobrý zápas. Verím, že príde veľa ľudí, bude skvelá kulisa a že to bude skvelý futbal. a tiež že všetky body zostanú u nás, “ povedal tréner Slavie Jaroslav Šilhavý.

Posledný Příbram sa stále výsledkovo aj gólovo trápi a zlomiť sa to pokúsi proti Dukle. Aj tá hľadá streleckú pohodu, v posledných štyroch zápasoch dala jediný gól.

“Pre nás je to dôležitý zápas, ktorý chceme vyhrať.Myslím, že sme sa na neho celý týždeň maximálne pripravovali a pre víťazstvo urobíme všetko. Držíme si herný výkon, potrebujeme len dať góly a vyhrať, “ uviedol tréner Dukly Jaroslav Hynek.

Teplice privítajú Hradec Králové v zápase, v ktorom sa výhrou môžu vyhupnúť do hornej polovice tabuľky. Naopak Východočesi sa budú snažiť ukončiť sériu piatich porážok. “Ale nepríde to zadarmo, budeme sa o to musieť biť. V našej situácii je teraz každé stretnutie dôležité a ťažké.Pevne veríme, že naša séria prehier konečne skončí, “ povedal tréner Bohuslav Pilný.

Karviná sa pokúsi napraviť posledné dve domáce straty proti Slovácku, ktoré z posledných ôsmich stretnutí vyhralo jediné a má tak tiež čo naprávať.

Štvrtý Zlín sa bude snažiť udržať kontakt s čelom tabuľky v zápase s Brnom. To privezie najlepšieho hráča októbra Michala Škodu, ktorý dal v posledných siedmich zápasoch sedem gólov a na ďalšie dva prihral.