Spartu po prehre s Plzňou čaká v Zlíne osemfinále pohára

MOL Cup v stredu šiestich zápasy vstúpi do osemfinále. Pražská Sparta sa po prehratom ligovom šlágri v Plzni predstaví na ihrisku Zlína. Viktórii čaká súboj s druholigovom Opavou a obhajca trofeje Mladá Boleslav privíta Hradec Králové.

Zlín po senzačnom vstupe do sezóny, kedy viedol tabuľku, v posledných troch kolách nezvíťazil a klesol na štvrté miesto. Piata Sparta je tri body za ním a v septembrovom meraní síl na juhu Moravy remizovala 1: 1.

“Myslím, že nejaké veľké zmeny na strane Zlína neprídu.Očakávame hru z bloku s rýchlym prechodom do útoku, ktorý majú veľa nebezpečný a na ktorý majú vhodné typy hráčov, “ povedal na webe Sparty asistent trénera Zdeněk Svoboda.

Letenští kvôli nabitému programu chceli stretnutie preložiť na neskorší termín, ale Zlín im nevyhovel. “Sú v určitej eufórii, tento súťažný ročník im od začiatku skvele vychádza. Sú si toho vedomí a nám, keď sme sa pýtali na možnosť preloženie termínu, bolo jasne povedané, že nie. Aj to je znamenie toho, že chcú ísť ďalej, “ konštatoval Svoboda.

Plzeň si v treťom kole MOL Cupu z Hlučína odviezla jednoznačnú výhru 7: 0, teraz českého šampióna čaká ďalšie dlhé cestovanie.Do Opavy to majú zverenci Roman Pivarník, ktorí v nedeľu doma zdolali Spartu 1: 0, vyše 400 kilometrov.

“Čaká nás plný štadión a súper, ktorý nemá čo stratiť a vyznáva otvorenú hru. Je to o úroveň vyššie než Hlučín. Opava dlhodobo pracuje na tom, aby sa zase vrátila na úroveň prvej ligy. K nejakým zmenám dôjde, ale určite nechceme nič podceniť. Chceme uspieť na všetkých troch frontoch, “ uviedol plzenský asistent Tomáš Trucha .

Mladá Boleslav cez sobotňajšej stratu s Brnom (3: 3) v najvyššej súťaži udržala vedenie o skóre pred Plzňou.Proti Hradci sa Středočechům darí, na svojom štadióne s ligovým nováčikom naposledy prehrali v apríli 2011.

Slavia chce súčasnú výbornú formu potvrdiť v domácom v dueli s treťoligovým Litoměřická, ktoré vyradilo Příbram a Ostravu. “Proti Litoměřicku si niektorí hráči oddýchnu a dostanú priestor tí, čo sa v predchádzajúcich zápasoch toľko nedostali na ihrisko. Súpera ale v žiadnom prípade nepodceňujeme. Chceme ísť v pohári čo najďalej, ideálne až na vrchol,” uviedol kouč Pražanov Jaroslav Šilhavý.

Druhý zástupca ČFL Králův Dvůr sa predstaví na ihrisku Bohemians 1905. “Cábelíci” už v tomto ročníku pohári vyradili dva prvoligové celky Teplice a Jablonec. Predposledný tím prvej ligy Jihlavu čaká zápas v Brne, kde hrá aj v sobotňajšom 12.kole.

Zostávajúce dve osemfinále Táborsko – Liberec a Karviná – Dukla boli preložené na 30. novembra kvôli stredajšej ligovej dohrávke Karvinej s Libercom.

Program osemfinále pohára – MOL Cupu:
Streda 26. októbra:
15:30 FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové,
16:30 SFC Opava – Viktoria Plzeň, FASTAV Zlín – Sparta Praha ,
17:00 Zbrojovka Brno – Vysočina Jihlava,
18:00 Bohemians 1905 – FK Králův Dvůr,
18:30 Slavia Praha – FK Litoměřicko.
Streda 30. novembra: MFK Karviná – Dukla Praha, MAS Táborsko – Slovan Liberec.