Spallettimu pri šancu Bakoša stuhli a chválil Džeka

Hoci futbalisti AS Rím zdolali v Európskej lige Plzeň 4: 1, tréner Luciano Spalletti pripustil, že mu v jednej chvíli stuhli. A to v 80. minúte, kedy mal Marek Bakoš vyloženú šancu na porovnanie na 2: 2. Lenže nedal a domáci v závere pridali ďalšie dva góly a slávili výhru aj postup zo skupiny.

“Aj napriek zaslúžené víťazstvo ale nesmieme zabudnúť, že keby tam brankár Alisson nechytil tú veľkú šancu, tak sme mohli mať veľké problémy, “ vyhlásil Spalletti na pozápasovej tlačovej konferencii. “Podobne sme už pár zápasov stratili. Musíme sa podobných momentov vyvarovať,” dodal.

Inak si ale užíval galapredstavenie svojho kanoniera Edina Džeka, ktorý skolil Plzeň hetrikom. “Bol hlavnou hviezdou tejto show.Dal tri góly vrátane senzačný úvodnej trefy z veľkého uhla. Je to úplne iný hráč, než akého si ho pamätajú fanúšikovia z minulej sezóny. Ale ja viem, že je schopný hrať ešte lepšie, “ mieni Spalletti.

” Dlho sa snažil dokázať svoju kvalitu, bojoval o miesto s Francescom Tottie, čo nie je pre nikoho jednoduché. Teraz chodí do zápasu s čistou hlavou, “ snažil sa Spalletti nájsť vysvetlenie, prečo má Džeko v polovici tejto sezóny už dvakrát toľko gólov ako za celú minulú sezónu. ” Pomohlo mu aj to, že sa za neho postavili hráči ako Daniele De Rossi.Teraz je z neho ozajstná hviezda tímu, “ dodal.

Zápas sa naopak nepodaril Mohamedovi Salah, ktorý zahodil tri stopercentné šance. ” Na tréningu dáva góly neustále, ale keď sa dostane do šancí v zápase, tak je to rozdiel. To nenacvičíte. Navyše nedôveruje svojej pravej nohe, čo ľavákov často limituje. Praváci oveľa častejšie používajú v zakončení slabšie nohu, “ povedal Spalletti, čo potvrdil aj Džeko pri svojom prvom góle. Najprv zasekol loptu Kovařík a následne ľavačkou skvele vypálil z uhla do šibenice.

“Moja prvá bránka bola asi najkrajšia, čo som v Taliansku. Hlavne preto, že bola ľavou nohou.Je dôležité, že sme vyhrali a postúpili do ďalšej fázy, “ povedal po zápase Džeko v rozhovore pre Českú televíziu.

” Myslím, že sme odohrali veľmi dobrý zápas, aj keď musím povedať, že Plzeň hrala tiež dobre. V druhom polčase sme dali druhý gól a potom náš brankár predviedol výborný zákrok (proti Bakošová strele) a udržal nás v hre. My dali ďalšie dva góly a zvíťazili, “ hodnotil bosniansky útočník, ktorý hviezdnu kariéru odštartoval v Tepliciach.