Ščasný skončil ako tréner Sparty, tím zatiaľ povedú asistenti

Zdeněk Ščasný skončil vo funkcii trénera pražskej Sparty. Tím dočasne prevezmú jeho asistenti Stanislav Hejkal, David Holoubek a Zdeněk Svoboda. Nového kouča zatiaľ Sparta hľadá. Už vo štvrtok pritom čaká Letenskej domáci zápas Európskej ligy s Interom Miláno.

“Kouč Ščasný už dnešný tréningovú jednotku neviedol. V ranných hodinách sa na stretnutie s predstaviteľmi klubového vedenia dohovoril na ukončenie vzájomnej spolupráce,” uviedla Sparta vo vyhlásení.

Ščasný pri tíme skončil deň po domácej prehre 0: 2 v derby so Slaviou, ktorá v prestížnom zápase bola jasne lepšia. Už po nedeľňajšom zápase Ščasný naznačil svoj možný koniec na lavičke, skandovaním si jeho odchod žiadali aj fanúšikovia.

“Po výkone sa Zlínom som čakal, že sa zdvihneme.Nestalo sa, takže si s vedením sadneme a budeme riešiť, čo ďalej. Nejde o to, že kričí fanúšikovia, ale o to, aby to pomohlo mužstvu. Nikdy som sa nedržal kresla za každú cenu. Nie je to o jednom zápase, nehráme dobre a je potreba to vidieť. Nebudem hľadať výhovorky, nemá to zmysel. Nezdvihli sme sa a z toho chcem vyvodiť zodpovednosť, “ vyhlásil Ščasný, ktorý s tímom v posledných štyroch zápasoch uhral len dve remízy.

” Cítil som, že musím uľaviť mužstve. Vo štvrtok je ďalší zápas a predstava, že by som išiel s tímom na lavičku a každú chybou vyprovokoval fanúšikov a tým dostával hráča pod tlak, to som nechcel. Prišiel som s týmto návrhom, vedenie to akceptovalo. Dohodli sme sa, že v tejto chvíli musíme premýšľať, čo je najlepšie pre mužstvo.Skrátka sme dobre nehrali, “ povedal Ščasný dnes pre isport.cz.

Päťdesiatdeväťročný Ščasný viedol Spartu od apríla 2015. V minulej sezóne doviedol tím do štvrťfinále Európskej ligy a k druhému miestu v slovenskej lige. Vo Sparte predtým pôsobil aj v rokoch 1998 a 1999 a slávil dva majstrovské tituly.

Tím momentálne pripravujú na štvrtkový zápas s Interom Miláno asistenti. “Komplikácie to je veľká, odišiel hlavný tréner. Teraz si nastavujeme kompetencie medzi nami, čo sme tu zostali. Budeme sa snažiť tím pripraviť čo najlepšie, aby tu vo štvrtok vybehla lepší Sparta ako v derby, “ povedal jeden z asistentov Holoubek, ktorého zároveň v stredu čaká s dorastu Sparty zápas Youth League. ” Na veľké zmeny moc priestoru nie je.Musíme tím pripraviť tak, aby štvrtkový zápas zvládol, a naštartovať tak Spartu, “ dodal.