Pretože sme nemali menoval tieto topánky

Bridlice. Pretože sme nemali menoval tieto topánky – žabky, papuče alebo bridlice – nič nie je praktický a pohodlný na leto. Bridlice vyzerať inak: majú niekoľko malých prúžky v hornej časti, široký pás, môže byť zdobené korálky, dekoratívne vložky – všetko záleží na fantázii návrhára. Avšak, oni majú rozlišovaciu atribút – nemajú kulisu. Bridlice priťahuje svojou jednoduchosťou a pohodlie. Koža dýcha v nich, čo je dôležité v horúcom a sparnom lete. Je potrebné pripomenúť, že tieto topánky nie sú vhodné pre deti predškolského veku.
Cvičebný topánky. Oni už dlho obľúbenú obuv pre voľný čas i deti každého veku. V živote existuje mnoho detské hry v prírode a zábavu, pre ktoré topánky – najlepšou voľbou. Hlavnou funkciou týchto topánok – chrániť nohu pred zranením počas hier. V rovnakú dobu, by mali bežecké topánky zabezpečiť voľný pohyb nohy dieťaťa. Mali by byť jednoduchá a flexibilná súčasne silné.

-1С-Селина_enl-549x549_enl
Deti letné topánky z kože, syntetickej kože, syntetiky a textilu. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Z hľadiska hygieny a odolnosť kože naďalej oceňujú najviac. Je to flexibilný, rozšíriteľný, zaisťuje voľné prúdenie vzduchu a vlhkosti odparovaním. Avšak, dnes existuje veľa spoľahlivých priedušné materiály, ktoré sú vynikajúce náhradou za prírodnej kože. Tieto materiály sa nazývajú TMV (high-tech materiály). Ale aj cez všetky výhody týchto syntetických zlúčenín, vnútorná topánka ešte musia byť vyrobené z prírodného materiálu, alebo majú textilné podšívku.
Topánky vyrobené z textilu, udržuje teplo v nohách a zároveň dýchanie. Ale je tu nevýhodu také topánky – v daždi na jej dieťa nenosí, pretože látka je vodotesný.