Krmenčík pokračuje vo snovom jesene a inšpiroval sa u Džeka

Snový jeseň mal pre plzenského Michaela Krmenčíka pokračovanie aj v ligovom zápase s Brnom, kde sa piatym gólom v sezóne podpísal pod výhru 2: 0. V zápase 15. kola navyše ukázal, že má momentálne veľké sebavedomie aj do akcií jeden na jedného a tiež, že sa inšpiroval výkonom Edina Džeka z AS Rím, ktorý vo štvrtok zostrelil Viktórii v Európskej lige hetrikom.

< i> “Zažívam najlepšie obdobie kariéry, pre mňa je to jeseň snov.Teraz ide moja kariéra strmo nahor, takže nevidím dôvod, prečo by som si nemal veriť, “ povedal po zápase novinárom Krmenčík.

Pomohlo mu vraj aj to, že sa vo štvrtok mohol priamo na ihrisku stretnúť s jedným zo svojich vzorov Džeko a navyše ho vidieť u troch gólov. “Koukal som sa na neho a snažil si z neho zobrať príklad, ako si vie pokryť loptu, ako z každej pozície vystrelí. Bola to asi má životnú príležitosť vidieť na vlastné oči takého hráča. Spolu so Zlatan Ibrahimovič patrí medzi moje obľúbencov a snažím sa ich na tréningoch napodobňovať, “ prezradil dvadsaťtriročný útočník.

V posledných týždňoch sa natrvalo usadil v základnej zostave a proti Brnu bol veľa vidieť.Obranu hostí často zamestnával, rozdával prihrávky do šancí, trafil po peknej individuálnej akcii tyč a v 22. minúte strelil aj víťazný gól.

“Bolo to celkom ťažké trafiť. Zakričal som na Kubu Hromadu, aby mi center pustil, vraj ma na poslednú chvíľu počul. pustil mi to a ja to trafil, “ opísal.

Inak ale so spoluhráčmi hneď niekoľko ďalších šancí zahodil a Brno tak bolo stále na dostrel. “Tréner nám o polčase hovoril, že sme blázni, že sme mohli viesť 4: 0 a namiesto toho si to robíme ťažšie.Nakoniec sme ale druhý poisťovací gól dali a zaslúžene vyhrali, “ konštatoval Krmenčík.

Potešilo ho, že sa trafil aj Slovák Michal Ďuriš, ktorý v tejto sezóne doteraz márne hľadal formu z minulého ročníka a tréner Roman Pivarník ho ani nebral na zápasy. “Som len rád, že sa Míša trafil a môžem za seba povedať, že to určite nebol jeho posledný gól,” vyhlásil Krmenčík.

Ďuriš v posledných dvoch zápasoch znovu začal dostávať šancu, dnes odohral celý polčas, ale nesúhlasí s tým, že by bol predtým bez formy. “Klamal by som, keby som hovoril, že ma predchádzajúcej situácie nedurili. Prvýkrát v kariére som sa pár zápasov nevošiel ani do zostavy.Nebolo to jednoduché, ale snažím sa makať ďalej a verím, že futbal je spravodlivý a vráti mi to inde, “ vyhlásil Ďuriš. ” S trénerom sme si to vysvetlili a viac by som to komentovať nechcel, “ doplnil dvadsaťosemročný ofenzívny hráč.

Hlavné podľa neho je, že sa darí Plzni ako klubu. “Výsledky sú, potom musím akceptovať, že nezbieram toľko minút, koľko by som chcel. V tíme je tá správna pohoda. Výsledky, ktoré nás pribrzdili, nás ešte viac zomkli, môžeme sa sústrediť len na ligu. Musíme všetko staviť na jednu kartu a verím, to dotiahneme, “ dodal Ďuriš.