Krkić chce byť po zranení silnejším a lepším hráčom

Bojan Krkić je odchovancom Barcelony a v Katalánsku zdržiava rovnako v túto chvíľu, hoci je hráčom Stoke City. 24 ročný útočník sa tu zotavuje z vážneho zranenia kolenných väzov, ktoré utrpel koncom januára. A fanúšikom odkazuje, že chce byť ešte lepším a silnejším hráčom, než akého mohli vidieť na jeseň…

Krkić sa stal jednou z kľúčových postáv Potters, čo platilo do konca januára. V priebehu pohárového zápasu s Rochdale (4: 1) si pretrhol predný krížový väz v ľavom kolene a musel na operáciu, ktorá znamená polročný pauzu.

“Futbal mi chýba strašne veľa. Je všetkým, čo poznám. Za všetko to vzrušenie s ním spojené neexistuje náhrada. Ako futbalista viete, že neustále riskujete zranenie, preto je treba hrať s úsmevom a užívať si každý moment.Musíte si hovoriť, že budete späť, na to myslím veľmi často, “ priznáva.

” Najlepšie je myslel krok po kroku a vďaka tomu sa dostať až k cieľu. Už som odhodil barle a teraz mohol znovu chodiť, potom chcem prejsť k rýchlejšej chôdzi, následne k behaniu…A na konci budete znovu dávať góly a fanúšikovia budú skandovať vaše meno. Až sa vrátim, nechcem byť tým samým hráčom, akým som bol. Chcem byť silnejší a lepší. Verte mi, vrátim sa, “ odkázal fanúšikom.

Krkić býval v mladosti veľkým talentom a prísľubom do budúcnosti, nikdy sa mu však nepodarilo naplniť veľký potenciál. Po odchode z Barcelony neuspel v AS Rím ani AC Miláno a spokojný nemohol byť ani so svojím angažmán v Ajaxe.

“Rozdiel vo Stoke je v tom, koľko minút som strávil na ihrisku.Vďaka tomu si začnete viac veriť a skúšate aj iné veci. Manažér (Mark Hughes) mi naozaj verí, vďaka nemu sa cítim ako skvelý futbalista. Nechal ma hrať na poste za útočníkom, na ktorom si verím a ktorý mi sedí. V tejto úlohe mám voľnosť. Milujem hranie, vytváranie šancí a strieľanie gólov, “ pochvaľuje si svoje angažmán vo Stoke.