Kouča Anglicka štvú autobusy, miesto Islandu by radšej Ronalda

Majú jasnú predstavu o tom, čo ich čaká. A nie sú z toho vôbec nadšení. Angličania vedia, že budú musieť v dnešnej osemfinálovej bitke európskeho šampionátu vo Francúzsku (od 21.00) prelamovať defenzívne hrádzu Islandu. Keď sa o niečo podobné snažili naposledy, bola z toho proti slovenskému iba remíza 0: 0. Teraz však Albion vie, že musí uspieť. Čokoľvek iné než postup by znamenalo obrovskú blamáž.

Tak radi by si to s niekým konečne rozdali otvorene. Na férovku. Ani vo štvrtom vystúpení na turnaji to ale hráčom Anglicka nebude dopriate. Znovu budú musieť obliehať a dobývať.

Island sa totiž prezentuje ako jeden z najlepšie defenzívne organizovaných tímov.V základnej skupine inkasoval iba tri góly, na uzde dokázal udržať aj Portugalcov na čele s Cristianom Ronaldom.

Možno preto očakávať, že na mimoriadne obrannú stratégiu vsadí aj v osemfinále. S touto verziou pracujú aj Angličania, pre ktorých to nebude vôbec nič nové. “Je to trochu hanba. Vo všetkých troch zápasoch skupiny to bolo rovnaké, náš útok proti súperovej obrane. Nepamätám si, či som videl niekedy Anglicku takhle dominovať, “vyhlásil tréner Roy Hodgson.

Jeho zverenci, ktorí sa radí k najväčším favoritom majstrovstiev, ale dokázali zraziť iba Wales. S Ruskom a Slovenskom brali len po bode.Predovšetkým posledný duel proti Slovákom naznačil, aký veľký problém robí ostrovanom hra do plných.

Hoci mali v stretnutí obrovskú prevahu, vytúžený gól streliť nedokázali. A museli sa uspokojiť s výsledkom 0: 0. Teraz stojí pred Anglickom ďalšie hradba, ktorú už tentoraz bude musieť zbúrať. A to je pozícia, ktorá Waynovi Rooneymu a jeho spoluhráčom vôbec nesedí. “Úprimne, radšej by som hral proti Portugalsku,” prehodil Hodgson.

Anglicko?Môj vzor, ​​hovorí islandský útočník

Omlazenému anglickému mužstvu oveľa viac vyhovuje otvorená partie, kedy môže spoliehať na skvele rýchlostne vybavené krajný obranca Kylea Walkera a Dannyho Rose, ktorí nevynechajú jedinú príležitosť, aby vypálili do bleskového brejku.

Proti Islandu bude musieť Anglicka obliehať súpera, pri tom vo svojom strede nemá individuality typu Andrésa Iniestu či Toniho Kroos, ktorí dokážu odomknúť aj tú najlepšie zapečatenú defenzívu.

Favorit s veľkou pravdepodobnosťou vsadí na osvedčený diamant, teda na preverené rozostavenie so štyrmi záložníkov, v ktorom Rooney plní funkciu podhrotového hráča za útočníkmi Harrym Kanem a Daniel Sturridge. “Verím, že sa do šancí dostaneme.Na rozdiel od posledného stretnutia je ale musíme premeniť, “upozornil kapitán Anglicka.

Island ide do najväčšieho stretnutia svojej histórie, navyše proti súperovi, ktorý je pre neho futbalovým vzorom.

” Vyrastal som na sledovanie Premier League. Anglická liga je na Islande to najpopulárnejší. Pre všetkých z nás moc znamená, že hráme práve proti Anglicku, “zdôraznil útočník Jon Dadi Bödvarsson.

Spoločne so svojimi parťákov môže v osemfinále len získať. Anglicko je v opačnej pozícii. Očakáva sa od nej naozaj veľký úspech, dnes k nemu môžu Ostrovania urobiť ďalší dôležitý krok.

Viac o EURO 2016 čítajte TU & gt; & gt; & gt;