Komisia pre štadióny trvá na pochybenie zo strany Bohemians 1905

Za neodehráním sobotňajšieho zápasu 16. kola prvej ligy medzi Bohemians 1905 a Plzňou jednoznačne stojí podľa Komisie pre štadióny a hracej plochy FAČR pochybenia domáceho celku. Komisia preto navrhuje, aby Ligová futbalová asociácia zaniesla povinnosti usporiadateľa pri vyhrievania do rozpisu súťaže.

Zápas bol v sobotu krátko pred plánovaným výkopom o 19:45 odložený kvôli namrznutému trávnika, ktorý by podľa rozhodcu Radka Príhody ohrozoval zdravie hráčov .Podľa komisie sa dalo problémom predísť, keby klub z Vršovic pracoval správne s vykurovaním trávnika.

“Komisia jednoznačne zastáva názor, že zo strany usporiadateľa zápasu došlo k veľmi vážnemu pochybeniu pri použití vykurovacieho systému,” uviedol vo vyhlásení predseda komisie Rostislav Votík. “Poveternostné podmienky neboli v žiadnom prípade extrémne, aby pri včasnom spustení vykurovacieho systému bola príčinou odloženia zápasu nespôsobilosť hracej plochy.Na ostatných štadiónoch, kde bol vykurovací systém použitý správne, sa stretnutie zohrala na veľmi kvalitných terénoch, “ dodal Votík.

Vedenie Bohemians pochybenia odmieta.


” Priznávame, že bol terén v bránkovisku tvrdý, avšak zastávame názor, že všetci v klube urobili maximum na uskutočnenie zápasu a mal sa odohrať, “ povedal predseda predstavenstva Dariusz Jakubowicz. ” Ak vonku udrie mráz, tak nám vykurovanie krátkodobo nepomôže riešiť situáciu. Proti prírode sa nedá ísť. Rozhodne tam neboli ľadové kusy, sneh. Bolo to ihrisko, ktoré zodpovedá 3.decembri, “ dodal.

Po odložení sa vyrojili špekulácie, že na odloženie tlačila Plzeň. ” Chceme sa jednoznačne dištancovať od špekulácií ohľadom neochoty odohrať samotný zápas, prípadne potom dokonca vytváranie tlaku na hlavného rozhodcu strán odloženie samotného duelu, “ povedal hovorca Viktorie Václav Hanzlík. ” Bohemians za nás jednoznačne neurobili maximum pre to, aby sa duel mohol odohrať. S vyhrievaním máme bohaté skúsenosti z vlastného štadióna, kvalitný trávnik sme stretli napríklad v rámci európskych pohárov vo výrazne chladnejších klimatických podmienkach.Celkovo sme presvedčení o tom, že domáci jednoducho nevyhřívali, “ dodal.

Podľa Votíka treba na situáciu reagovať, aby k podobným problémom nedochádzalo aj na jar, pretože súťaž sa začne v polovici februára, kedy možno očakávať stále chladné počasie. “Skutočnosť, že stretnutie nebolo zohrané za týchto podmienok, stavia základ pre veľmi nebezpečný precedens, ktorý môže nastať v jarných kolách a výrazne tak narušiť regulárnosť súťaže,” mieni Votík.

Komisia preto navrhuje, aby všetko bolo zaznamenané detailne do rozpisu súťaže. “Komisia ponúka LFA, ako tomu bolo už pred sezónou 2015/16, spracovaný materiál, ktorý jednoznačne stanovuje povinnosti usporiadateľa zápasu vo vzťahu k vyhrievanie hracie plochy a zároveň jasne špecifikuje kontrolné mechanizmy, “ stojí vo vyhlásení.

LFA sa prípadom bude zaoberať na utorkovom zasadnutí ligového grémia.

Sponzor článku je on-line obchod s nábytkom Babynabytek ponúka produkty, ako sú, napríklad cestovné postieľky