Johna Konta je Bourne nadradenosť bol akčný-balík príbeh

Profil Konty sa za posledný rok a počas tohto turnaja tak neodolateľne zdvihol, že podrobnosti o svojej minulosti zostávajú pohřbené, zlé spomienky sa nikdy neopakujú. Skočiť zo 147 na svete do nízkych 30 rokov a takmer zdvojnásobiť jej kariérny zisk v priebehu jedného roka po tom, ako sa v prvých piatich rokoch svojej kariéry za prvých päť rokov svojej kariéry podarilo hromadiť v menších turnajoch pred hŕstkou cudzincov za zanedbateľnú finančnú odmenu. Z tých najpozoruhodnejších príbehov na britskom tenisu po dlhú dobu. Serendipity – inak známa ako nešťastie druhých – ona sa ocitne na britskej No1, pred neprítomnou Laurou Robson a bojujúcu Heather Watson.Keď opúšťa Melbourne, aby sa vrátila do grundu WTA Tour, jej povesť sa výrazne rozšírila a ona sa chystá do druhej slamky sezóny v Roland Garros, pričom očakáva, že bude dostatočne vysoká na výsev.

To je štartovacia podložka, ktorá by ju v minulom roku nenastala, keď vyšla v prvom kole českej Denise Allertovej po monumentálnom zápase. Keď sa stretli v treťom kole, Konta bola iná šelma.Ona prešla ďalším ťažkým bojom a ona bola na ceste, na jej debut v hlavnom remíze. Ale nie veľa mimo jej blízky kruh si predstavoval, že bude stále v titulkoch takmer o dva týždne neskôr.

P>

“Stále sa približujem každému zápasu presne to isté,” povedal Konta v stredu večer. “Je to jedna vec, na ktorú ma veľmi vzrušujem a dúfam, že chcem ísť von a uistiť sa, že môžem nechať všetko tam vonku, čo treba urobiť.”

Bola si vedomá Zvýšenie záujmu o jej využívanie doma?

“Spojené kráľovstvo je vzdialené tisíce kilometrov a úplne iné časové pásmo, ktoré v tomto prípade môže byť celkom pekné.Nie, myslím, že akýkoľvek tlak alebo čokoľvek, čo je vonku, to ma ovplyvňuje len toľko, ako som to nechala. “Facebook Twitter Pinterest Johanna Konta oslavuje dosiahnutie semifinále Australian Open s televíznou kamerou pre spoločnosť. Foto: Cameron Spencer / Getty Images

Očakávania pochádzajú zo všetkých smerov dcéry maďarských prisťahovalcov narodených v Sydney, ktoré najprv zaplatili za tréning na slávnej Sánchez-Casal akadémii v Barcelone, Murray je tenisová univerzita ako teenager. “” Vlastne som tri-občan, “povedala. “Mám aj maďarský pas. Stačí to pridať do mixu, chalani. Chcem povedať, že som skoro ženská verzia Jasona Bourne.Určite však patrí do Veľkej Británie. “Keď je prvou britskou hráčkou, ktorá dosiahla semifinále tohto turnaja od roku 1983, Jo Durie, miestna novinárka poukázala na to, že je tiež prvou austrálsky- Narodená žena sa dostala tak ďaleko od Wendy Turnbull v roku 1981. Všetci zrazu, každý chce kus Jo Konta, ktorého prívetivosť a inteligencia, aby ju najviac prístupný športovcov. Bola však rýchla, aby opravila hostiteľského televízneho vysielania, ktorého komentátori povedali, že bola konkurencieschopná plavka a 400 m bežca, keď vyrastala v Sydney. “Mala som veľa infekcií uší, keď som bol mladší, takže som sa nenaučil plávať, až mi bolo okolo 14 rokov,” povedala. “Takže určite falošné.Bol som slušný 800 m bežca, nie 400 – a naozaj som na to naozaj hrdý: porazil som dievčatá a chlapcov, aby som vyhrala moju školu 800, takže to bolo v tom čase veľký obchod; Mal som okolo 11. Potom som vyhral okres a urobil to štát, ale ja som nikdy nešiel, pretože som tréning a tenis bol veľkou časťou môjho života v tomto bode.Tennis zápchy-stanovenie obvinenia nechať otázky, ktoré majú byť zodpovedané | Sean Ingle Prečítajte si viac

“Pre mňa to vždy bolo tenis. V skutočnosti som nevyskúmal žiadne iné cesty. Hral som tenis, keďže som mal osem rokov a v škole som mal dve preteky. V skutočnosti neexistuje žiadne porovnanie.

“Keď som odišiel z Austrálie, začal som trénovať v Barcelone. Zatiaľ čo som bola na Sánchezovej akadémii, moji rodičia cítili, že vo veku 13, 14 rokov v skutočnosti nechceli byť na druhej strane sveta.A pretože sme držitelia maďarských pasov, európski, rozhodli sa, že sa budú vo Veľkej Británii usadiť. Po určitom čase som to už v Španielsku skutočne nespolupňoval a ja som sa s nimi presťahoval do Veľkej Británie. Bola to ich obeta pre mňa. “

Na otázku, ako vysvetliť jej dramatické zlepšenie, pozastavila sa, aby dostala odpoveď správne, akoby slúžila. “To je hlboká otázka. Myslím, že naozaj príde na niekoľko vecí. Myslím, že pochopenie toho, prečo som hral v športe a nachádzam svoje potešenie v rámci športu, oddelil to radosť od výsledkov, to všetko bolo obrovským faktorom. Pretože si myslím, že ak žijete a zomriete svojimi víťazstvami a stratami, je to neuveriteľne tvrdý spôsob života. Takže som sa oddelil od toho, ktorý mi dal veľa radosti a perspektívy.Vlastne skutočnosť, že som narazila na žltú guľu cez sieť v niektorých líniách mi dala mier a tiež si uvedomil, že som tiež pracoval na sebe pre post-tenis. “Existuje celý odpočinok Z môjho života, keď odídem z tenisu, kedykoľvek to môže byť – dúfajme, že to nie je niekoľko rokov. Dúfajme, že zostanem pekné a zdravé. Chcem byť úprimný so sebou a dať veci do pohľadu. Nechajte ma zle. Som neuveriteľne pokorný a vďačný za pozíciu, v ktorej sa nachádzam. Verte mi, pochopil som, koľko to znamená pre svoju rodinu, pre ľudí, ktorí ma uviazli v priebehu rokov a rokov a rokov vzostupov a pádov. Ale pokiaľ ide o to, čo pre mňa znamená, som tak šťastná, že sa teším, čo robím. To je môj sen. Keď som bola malá dievča, snívala som o tom, že som vyhral veľké škriatky a že som na svete.Tento sen zostáva rovnaký, ak ste robili kariéru, na ktorej ste. Myslím, že by bolo hlúpe, keby sa to zmenilo.

“Preto som začal v tomto športe; Preto som stále v tomto športe. Ale nechať žiť a zomrieť svojimi víťazstvami a stratami, je veľmi dôležité, aby ste si užili svoje potešenie a vzali svoju pozíciu z vecí, ktoré máte pod kontrolou, alebo čo najviac kontroly. V opačnom prípade sa dostanete do nebezpečia, že budete mať veľmi vysoké a nízke hodnoty, čo nie je pekné miesto. Stredná krajina je pekná. “

Hlboká otázka, hlboká odpoveď. Nebudete mať veľa hráčov, ktorí odovzdávajú takéto vnútorné pocity. Zdá sa, že Británia získala veľmi užitočnú a zaujímavú novú športovú hviezdu.