Harb rýchlo sa vyplnili v Zlíne medzeru po odchode Poznar do Plzne

Kanonier Haris harb z Bosny a Hercegoviny sa po odchode z Jihlavy rýchlo zabýval v novom pôsobisku v Zlíne. Nielen dnešnými dvoma gólmi, ale hlavne svojím výkonom naznačil, že by mohol zaceliť medzeru po odchode útočníka Tomáša Poznar do Plzne. Lídra tabuľky sa podaril v zápase proti Slovácku víťazný obrat, ku ktorému zavelil práve dvadsaťosemročný harb.

“Pre mňa dnešný zápas znamená veľa, za posledný rok som úplne stratil sebadôveru,” popisoval harb svoj príbeh. Hosťoval v Trnave, kde nemal dôveru trénera. To isté ho postretlo v Sarajeve. Podobne dopadol v úvode sezóny aj po návrate do Jihlavy.

“Boli sme dohodnutí, že mi dajú nejakú šancu, pretože som tam nejakú prácu odviedol.Lenže liga začala a ja som sa dostal za štyri zápasy na ihrisko len v jednom na desať minút, “ obzrel sa za začiatkom sezóny harb. Kouč Vysočiny Michal Hipp ho poslal do hry len raz v závere duelu v Hradci Králové.

v Zlíne sa cíti ako pokropenie živou vodou. Do ligového futbalu ho vrátil tréner Bohumil Páník, ktorý v ňom vidí veľký prísľub. A harb jeho očakávania napĺňa. “Prišiel preto, aby sme ho psychicky zdvihli. Verím mu. Dokážem si predstaviť našu dlhodobú spoluprácu. Zavial mu tu vietor, má okolo seba výborné kamarátov, so všetkými dokáže slovensky komunikovať, “ vyzdvihol prednosti novej posily Páník.

Na harb je vidieť, ako si jeho prístupe váži. ” určite sa mi zdvihlo sebavedomie. Som tu dva týždne.Snažím sa pochopiť, čo po nás tréner chce. Makám na tréningoch. Moje výkony môžu byť ešte lepší, “ tvrdia harb.

Pritom dnešný zápas nevyznela presvedčivo. Líder tabuľky zďaleka nepredvádzal to, čo sa od neho čakalo. ” O polčase bola v šatni trochu búrka. Tréner bol nespokojný. Nič sme nemali, prehrávali súboje, boli neskoro u balóne. Povedali sme si, že musíme dať do nášho výkonu viac kvality, “ poznamenal strelec dvoch zlínskych gólov, ktorý mal v závere veľký strach o výsledok pri penalte Slovácka dve minúty pred koncom zápasu.

“Len som si hovoril, nech to Standa Dostál chytí.Musíme byť šťastní, že Slovácko nevyrovnalo, “ usmieval sa spokojný zlínsky útočník, ktorý sa už teší na nadchádzajúce ligové kolo, kedy do Zlína zamieri Sparta. ” Musíme sa na ňu maximálne pripraviť. Očakávame plný štadión, radi by sme uspeli a predĺžili našu sériu, “ dodal harb.