Frolík nahrávkou prerušil sériu bez bodu a Calgary vyprášila Toronto

SÚHRN | V súboji Calgary s Torontom sa z výhry 3: 0 radoval domáci tím a jednou asistenciou k tomu pomohol aj Michael Frolík. Ten urval bod znova po štyroch neúspešných zápasoch a na svojom konte už ich tento rok v 26 zápasoch má 15 (6 + 9). Hrdinom zápasu sa stal gólman Chad Johnson, ktorý pochytal 39 striel a pripísal si siedme čisté konto v kariére.

Calgary malo drvivý nástup a už po 49 sekundách hry viedlo 2: 0 gólmi Freddieho Hamiltona a Krisa Versteeg. Tretia trefu, ktorá padla ešte v úvodnej tretine, pripravil Frolík. Prihrávku českého útočníka z ľavého kruhu usmernil ľahkou tečom Matt Stajan, stojaci pred bránkou úplne sám.

“Bol to perfektný pas. Pekne sa mi pozeralo, ako puk prešiel ku mne, keď som v plnej rýchlosti išiel k bránke .Stačilo len do prihrávky vložiť palicu a usmerniť ju. Pekne zohratá akcie, “pochvaľoval si Stajan súhru s Frolík. Prvý hviezdou zápasu bol ale domáci gólman Chad Johnson, ktorý zneškodnil 39 striel a pripísal si tretie nulu v sezóne.

Od prostrednej časti si Toronto vypracovalo viac šancí ako súper, ale doplatilo na zlý štart. “Neboli sme pripravení, schádzala nám koncentrácie. Keď hráte druhý zápas v druhom dni, tak ste samozrejme unavení, ale musíte sa s tým vysporiadať a hrať chytro. A to sa nám nepodarilo, “uviedol útočník Toronta Auston Matthews.

Kým Calgary trojgólový náskok uhájil, Islanders o neho prišli v rozmedzí 41. až 54. minúty.Newyorský tím ale zachránil v čase 59:33 gólom Anders Lee, ktorý na hranici bránkoviska tečoval strelu od modrej čiary. Vzápätí poistil výhru Islanders Nikolaj Kuljomin strelou zo stredného pásma do prázdnej bránky Pittsburghu, ktorý hral v šiestich bez brankára.

Tiež v zostávajúcom zápase stredajšieho programu si jeden z tímov vypracoval vedenia 3: 0. San Jose sa dostalo do tohto trháku na ľade Los Angeles už v úvodnej tretine, ktorú uzavrelo vo dvadsiatej minúte dvoma zlepenými gólmi. Domáci potom už len znížili a štvrtýkrát inkasovali pri hre bez brankára. Výhru hostí režíroval Logan Couture, ktorý dva góly dal a na jednu prihral.

NY Islanders – Pittsburgh 5: 3 (1: 0, 2: 0, 2: 3) < br /> Branky: 20. Boychuk, 23. Chimera, 38. Cizikas, 60. Lee, 60.Kuljomin – 41. shear, 51. Schultz, 54. Malkin. Strely na bránku: 30:34. Diváci: 12.149. Hviezdy zápasu: 1. Lee, 2. Boychuk (obaja NY Islanders), 3. Crosby (Pittsburgh).

Calgary – Toronto 3: 0 (3: 0 , 0: 0, 0: 0)
Branky: 1. F. Hamilton, 1. Versteeg, 16. Stajan ( Frolík ). Strely na bránku: 29:39. Diváci: 19.289. Hviezdy zápasu: 1. Johnson, 2. F. Hamilton, 3. Versteeg (všetci Calgary).

Los Angeles – San Jose 1: 4 (0: 3 , 1: 0, 0: 1)
Branky: 24. Brown – 20. a 59. Couture, 4. Labanc, 20. Carpenter. Strely na bránku: 27:24. Diváci: 18.230. Hviezdy zápasu: 1. Couture, 2. Ward (obaja San Jose), 3. Brown (Los Angeles).