Fedeckyj nemohol uveriť tomu, čo sa stalo, postup venoval vojakom

Neapol si po vyradení Wolfsburgu brúsila zuby na finále Európskej ligy, jej hráči a fanúšikovia však budú duel vo Varšave sledovať maximálne od televíznych obrazoviek. SSC nezvládlo úlohu favorita a zlyhalo, o trofej si zahrá senzácia tohtoročného ročníka Dneper Dnepropetrovsk…

Ukrajinský klub pred týždňom prežil veľa šancí talianskeho súpera a po slabšie chvíľke rozhodcov, ktorí prehliadli ofsajd, uhral priaznivú remízu 1: 1. V kyjevskej odvete mu tak stačilo neinkasovať a túto úlohu splnil, útočník Jevhena Selezňov k tomu pridal svoju druhú semifinálovú trefu.

“Ja sám stále nemôžem veriť tomu, čo sa stalo, chcel som to strašne dlho . Sníval som o finále Ukrajinského pohára a Európskej ligy. som pyšný na mesto, tím a našej krajine.Táto výhra je pre našich vojakov, ktorí bránia nás a našej zem. Je to ocenenie, ocenenie našich hrdinov, “ vyhlásil po postupe obrancu Artem Fedeckyj.

Dôležitú úlohu v odvete znovu zohral brankár Denys Bojko, ktorý dokázal zneškodniť niekoľko vyložených šancí súpera. Recept na neho opäť nedokázal nájsť ani strelec Gonzalo Higuaín.

“Vďaka božej vôli as fanúšikmi a celou krajinou v chrbte máme sen, v ktorý môžeme veriť. Teraz už zostáva len finále, “ nechal sa počuť Bojko.

Neapol naopak musí prehltnúť ďalšiu veľa horkú pilulku. V semifinále skončila už v Coppa Italia a v ligovej súťaži na nej čaká veľa náročná úloha, ak si v budúcej sezóne chce zahrať Ligu majstrov.V tejto chvíli je až štvrtá s trojbodovým mankom na bronzovej Lazio.

“Myslím si, že v priebehu oboch zápasov sme si vypracovali dostatok príležitostí na strelenie gólov, ktoré sme potrebovali. Som sklamaný, kontrolovali sme zápasu, mali veľa šancí a gól by zmenil všetko. je to vážne, ale už to nemôžeme zmeniť. mali sme šance a nepremenili ich. Gonzalo Higuaín je samozrejme hrotovým útočníkom a ľudia ho hodnotia podľa nastrieľaných gólov, ale vyhrávame i prehrávame ako tím. tím je pochopiteľne sklamaný, mohlo to dopadnúť lepšie, “ hodnotil tréner Neapola Rafael Benítez.