Britská vláda nariadila veľvyslanectvám lobovať za Sebastian Coe v hlasovaní IAAF

Britská vláda nariadila veľvyslancom na celom svete lobovať lídrov atletiky, aby hlasovali za Sebastia Coeho v prezidentských voľbách v IAAF s cieľom zabezpečiť, aby “britské záujmy boli chránené”, vysvetľujú diplomatické správy. Dip-Tel “- diplomatický telegram popisovaný ako” citlivý “- bol poslaný na veľvyslanectvá a vysoké komisie tri mesiace pred voľbami v auguste 2015, britskí úradníci na e-mailových výmenách poukázali na to, že neobsahuje” usmernenie o tom, ako / Lobby v podpore…či to prechádza akýmikoľvek IAAF červenými líniami. “

IAAF v piatok povedal, že je” potešený “britská vláda asistovala Coeovi.Vládne rokovania vydané na základe žiadosti o slobodu poskytovania informácií poskytujú prehľad o tom, ako sa mechanizmus vlády vlády premiéra Davida Camerona presunul do akcie na pomoc vysokému profilu získať apolitickú medzinárodnú prácu.

Coe, ktorý organizoval Olympijských hier v roku 2012, porazil bývalého ukrajinského pólového vodcu Sergeja Bubku o 115 hlasov proti 92 hlasov.Coe oznámil v novembri, po mediálnych otázkach tri mesiace po hlasovaní, že 63 000 libier (90 000 dolárov) vynaložila vláda financovaná agentúra Spojeného kráľovstva na kampane s verejnými vzťahmi.

Bývalý poslanec, Konzervatívci, Coe použili spojencov na strane, aby diplomatické kanály postúpili kandidatúru a zabezpečili, že sa nachádza na mriežke “Senior International Mentions”, zoznam obvykle rezervovaný pre zabezpečenie najvyšších pozícií v organizáciách ako OSN alebo NATO.

P> Clive Efford, tieňový minister športu pre opozičnú labouristickú stranu, uviedol, že vláda by nemala lobovať za Coeho a opísať ho ako “hlúpeho a hlúpeho”. “Nemyslím si, že je to opodstatnené Akýkoľvek politik zasahovať do voľby prezidenta športového riadiaceho orgánu týmto spôsobom, “povedal Efford. “Predstavte si, že by sme hovorili o (ruský prezident Vladimir) Putin.Bývali sme pohoršení. “Bývalý minister športu Hugh Robertson, ktorý pracoval na kampani IAAF, sa čoraz častejšie zaoberal e-mailovými výmenami o oneskoreniach, ktoré inštruovali veľvyslanectvá, aby lobovali za Coeho varovanie:” Necháme Seba “Počas diskusie o výhodách, ktorými je zahodenie vládnej váhy za kampaň, jeden britský predstaviteľ poukázal na príležitosť, ktorú prináša eskalácia dopingového problému v ruskej atletike.

Coe stále znižoval obavy z Ruska a podporoval integritu svojich športovcov a lídrov, zatiaľ čo e-maily prechádzali vládnymi počítačmi začiatkom roka 2015 a zdôraznili, ako by škandál mohol byť pre kampaň výhodný.

“Mohli by sme hrať Tento (nízko-kľúčový) kampaň s FCO (Úrad pre zahraničie a spoločenstvo), “uviedol vo februári úradník ministerstva kultúry, médií a športu. “Vzhľadom na vysokú povahu kampane Seba a súčasné obvinenia z rozsiahleho dopingu v ruskej atletike by sme sa mohli rozhodnúť, že prijmeme formálnejší prístup k maximalizácii úrovne podpory, ktorú môže HMG (vláda) ponúknuť, aby zabezpečila najlepšiu šancu Úspech. “Lenže odvtedy, ako bol zvolený za prezidenta, bol prijatý, že v dôsledku zverejnenia vyšetrovaní Svetovej antidopingovej agentúry existuje v Rusku systematický doping a zakrytie IAAF po uverejnení vyšetrovaní Svetovej antidopingovej agentúry.

Otvorenie piatich mesiacov predsedníctva Coeho bolo zatienené preskúmaním jeho neschopnosti byť oveľa zaujímavejšie o obvineniach z korupcie týkajúcich sa jeho predchodkyne Lamine Diackovej, zatiaľ čo Coe bol viceprezidentom IAAF.Coe bol tiež kritizovaný za to, že si ponechal športovú komerčnú prácu, zatiaľ čo viedol riadiaci orgán trasy a poľa, záležitosť predpokladaná v e-mailoch kampane ako “nevyhnutná otázka”, že bude čeliť “potenciálnym konfliktom”. Brian Cookson nevyužil podobnú “priamu podporu na úrovni PM” pre svoju ponuku na to, aby bol v roku 2013 zvolený za prezidenta riadiaceho orgánu pre cyklistov, UCI.