Boxer Chládek späť na tróne, comeback v dernier oslavuje Bartek

V nedeľu v Jičínský Masarykovom divadle skončilo 21. majstrovstvá republiky mužov a žien v boxe, ktoré okorenili účasť českých boxeriek a tiež zvesenia heliem podľa jarných zmien pravidiel Medzinárodnej boxerskej federácie (AIBA).

Po vyraďovacích bojoch v piatok a semifinálových v sobotu už v nedeľňajšom finálovom programe k žiadnym veľkým prekvapením nedošlo. Aspoň teda v mužskom pavúku.

Najviac emócií vyvolalo finále medzi Patrikom Klementom a Vladimírom Lengál vo váhe do 69 kg, ktoré nakoniec opanoval tesne 2: 1 domovský.Po vyrovnaných dvoch úvodných kolách, kedy sa bol priebežne remízový stav rozhodol o svojom triumfe Kliment v kole posledným, kedy poslal “vystříleného” Lengál tiež do počítania.

Návrat na trón oslávil Zdeněk Chládek, ktorý opanoval “svojou “olympijskú váhu do 64 kg, keď jasne přeboxoval 3: 0 na body minulého šampióna Miroslava Serban. Najúspešnejší český boxer posledných rokov pred rokom v Rakovníku kvôli reprezentačným povinnostiam na ME do 22 rokov v Rusku neštartoval. Návrat podčiarkol nielen dominantným výkonom, ale oslavným saltem na želanie fanúšikov.

Jediným boxerom v mužskej kategórii, kde sa tento rok ale neboxoval váhy do 49 a 52 kilogramov, ktorý obhájil titul, sa stal veterán a teraz už trojnásobný domáce šampión Stanislav Stárek.Vo finále jasne dominoval nad nevýrazným Tomášom Bezvodá, ktorý po senzačnom sobotňajšom čistom semifinálovom knockout na úkor Davida Hunanyana, na skúseného Stárka po celej tri kolá účinnú protizbraň nenašiel.

V najťažších divíziách triumfovali dvaja boxeri z rôznych generácií – v ťažkej váhe do 91 kilogramov sa dočkal vytúženého titulu dvadsaťročný pražský bijec Daniel Táborský, ktorý si poradil 3: 0 na body s veľkým prekvapením turnaja – Tomášom Vaněčka, ktorý mal do šampionátu na konte 10 amatérskych zápasov.

< b> Muži :

Do 56 kg: Huliev – Harutunjan 3: 0.
Do 60 kg: Veľký – Schilder 3: 0.
Do 64 kg: Chládek – Serban 3: 0.
Do 69 kg: Kliment – Lengál 2: 1.
Do 75 kg: Vodárek – Pavliš 2: 1.
Do 81 kg: Stárek – Bezvoda 2: 1.
Do 91 kg: Táborský – Vaněček 3: 0.
Nad 91 kg: Bartek – Musil 3: 0.

Ženy:

Do 48 kg: Malíková – Novotná (SR) 3: 0.
Do 51 kg: Juráňová – Šírerová 3: 0.
Do 54 kg: Kardovej – Šrámková 3: 0.
Do 57 kg: Valachová (SR) – Sedláčková 2: 0.
Do 60 kg : Konečná – Kovaříková 3: 0.
Do 64 kg: Schmoranzová – Myslivečková tkov 3. kole.

Témy: šport, box, Jičín